1.  W sobotę kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii na ulicach Zwycięstwa oraz Teatralnej.

2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w  naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otaczajmy więc naszą modlitwą osoby zakonne. Składane w to święto do puszki ofiary są przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych zakonów w naszej diecezji [klasztory sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi].

3.  Za tydzień o 16.00 spotkanie kół różańcowych i o 16.30 modlitwa różańcowa.

4.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodnika „Niedziela” i papieskiego miesięcznika „Osservatore Romano” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. 

 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

·         27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński

·         28 I – św. Tomasz z Akwinu, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów Kościoła Katolickiego;

·         29 I – bł. Bolesława Lament, założycielka Misjonarek Św. Rodziny i św. Aniela Merici;

·         30 I – bł. Bronisław Markiewicz, założyciel zgromadzeń Michalitów;