1. We wtorek o godz. 17.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary mijającego roku podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

2. W środę, w Nowy Rok, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po modlitwie o powołania kapłańskie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00. W piątek zaś modlimy się o  wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc na Mszach o 8.00 i 17.00 Od rana po nabożeństwie odwiedziny chorych.  W sobotę po Mszy o 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

4.  W poniedziałek 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli po Mszy o     godz. 12.15 wyruszy Orszak Trzech Króli do kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Przebrania kolędników mile widziane.

5.  W niedzielę 12 stycznia spotkanie Kół Różańcowych. Prosimy zelatorki i zelatorów o zgłoszenie do pani Wandy,  ile osób z danego koła weźmie w nim udział. Spotykamy się na Mszy o 12.15, a po niej udajemy się do pizzerii na rogu ulic Brzezińskiej i Natolińskiej.

6. Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny i parafian na następujących ulicach:

  • Poniedziałek 30.12     ul. Krańcowa, Wyspiańskiego, Asnyka, Prusa, Gałczyńskiego, Tuwima, Okrzei, Czarneckiego, Miodowa i Łąkowa z dwu stron do spotkania.
  • Wtorek  31.12   1 kapł. ul. Spacerowa i Pileckiego; 2 kapł. Kwiatowa, Magnoliowa, Koluszkowska, Liliowa, Topolowa, Wiśniowa i Cicha.
  • Czwartek     02.01   ul. Rolnicza i ul. Brzezińska strona parzysta od nr 116 i 188 do spotkania.
  • Sobota    04.01    1 kapł. ul. Łódzka, 2 kapł. ul. Powstańców Wielkopolskich.
  • Wtorek   07.01    Przanowice oraz Lisowice, Erazmów i Jeziorko.

Rozpoczęcie kolędy o godz. 9.00, pojazd prosimy na godz. 8.45.

Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieścimy go również na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         31 XII – św. Sylwester, papież [+335]

·         2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.