1. Roraty jeszcze jutro i pojutrze. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy wieczornej. Staropolskim zwyczajem zachowajmy post. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu.   O 23.00 spotykamy się w świątyni na wspólnym kolędowaniu, które poprowadzi schola . O godz. 24.00 Msza pasterska.                                                                                                                                                                                                                                    

2. W dzień Bożego Narodzenia Msze Święte według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień świąt, 26 grudnia. W święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. W tym dniu podamy porządek wizyty duszpasterskiej – kolędy.

3. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili na każdej Mszy św. przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo .

4.  Nasza schola kwestuje dziś , czyli zbiera ofiary na zakup nowego sprzętu grającego.

4.  Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy roznoszeniu opłatków wigilijnych: Asnyka Prusa, Tuwima, Gałczyńskiego, Wyspiańskiego, Krańcowa, Czarneckiego i Okrzei – 570, Teatralna – 132. Koło Różańcowe Najświętszego Serca Jezusowego złożyło ofiarę na kościół – 500 zł, a Koło św. Katarzyny – 400. Serdeczne Bóg zapłać.   

5.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”, oraz „Małego Gościa Niedzielnego”

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

·         24 XII -  św. Adam i św. Ewa, pierwsi rodzice.

·         26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.

·         27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.

·         28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

·         29 XII – św. Tomasz Becket [1118-1170], biskup angielski i męczennik.