1.  W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszki wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.                                                                                                                                  2.  Przypominamy, że roraty – Msza o Maryi oczekującej na narodzenie swego Syna Zbaw. Świata – w dni pow. o godz. 6.45. Wieczorem jest tylko jedna Msza Święta o 17.00.

3.   Zachęcamy do nabycia świec Caritas i siana na stół Wieczerzy Wigilijnej.

4.  Przy wyjściu z kościoła możemy składać dary: produkty spożywcze i środki czystości na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy roznoszeniu opłatków: ul. Kochanowskiego, Próchnika, Chopina, Sienkiewicza i 8 Marca – 1020,  Żeromskiego –200,  Brzezińska od świateł do lasu – 722, Powstańców Wielkopolskich – 290,  Aleja ZHP, Plac Obrońców Warszawy, Wschodnia – 200,  Zwycięstwa – 305, Szymborskiej – 545, Szaflarskiej – 200, Hubala – 185. 

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”. 

7.   Rekolekcje adwentowe w dniach 15, 16 i 17 grudnia prowadzić będzie siostra Szymona, niepokalanka, z Jazłowca na Ukrainie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

·         9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe;

·         11 XII – św. Damazy, papież;

·         13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

·         14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.