01.12.2019          Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu

 

 

1.  Dziś o16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe.

2.  Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu. W dni powszednie o godz. 6.45 celebrujemy Mszę roratną o Najświętszej Maryi Pannie. Do licznego udziału w roratach, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci i kandydaci do bierzmowania codziennie będą losować figurkę Matki Bożej i zapraszać swoją rodzinę do wspólnej modlitwy w domu.

Rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Wieczorem w dni powszednie Msza św. o 17.00.

3.  W kruchcie kościoła do wystawionego kosza możemy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin. Panie z Parafialnego Koła Caritas, szukając środków na pomoc ubogim, rozprowadzają kalendarze na przyszły rok, oraz literaturę religijną[nowe tytuły], rozprowadzać będą także świece Caritasu na stół Wieczerzy Wigilijnej. Powtarzam prośbę pań o zgłaszanie adresów osób potrzebujących, jeżeli takie zauważamy w naszym sąsiedztwie.                                      

4. W piątek, 6 grudnia, czcimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami naszych bliskich.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po nabożeństwie o 17.00 Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, do 20.00. Spowiedź w pierwszy piątek na roratach i po południu od godz. 16.30. Po rannej Mszy odwiedziny chorych z Komunią świętą.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w sąsiedniej parafii.

7.  Organizatorzy Orszaku Trzech Króli zapraszają na spotkanie organizacyjne: Zapraszamy wszystkie dzieci chętne do uczestnictwa w eskorcie Św. rodziny podczas Orszaku 3 Króli, bliższe informacje podczas organizacyjnego, wtorkowego spotkania, które odbędzie się w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 19:00.

8. Od 20.10 otrzymaliśmy na malowanie kościoła ofiary: Helena Gruchała – 250, Koło Różańcowe św. Rity – 500, Krystyna Jeziorska – 200, Zofia Kowalska – 100, Alina Krakowiak – 100, Władysław Kurczewski – 100, Bronisław Kotynia – 150, Marianna Supera – 100, Teresa i Leszek Wójcikowie – 100, Kazimierz Królikowski – 200, Martyna Grzegorczyk – 50, Tadeusz Het – 100, Czesława i Franciszek Jaworscy – 100, oraz bezimienne: 40, 8x50, 60, 28x100, 160, 16x200, 2x300, 340, 2x400, 600, 2x1000 razem 12450; w sumie 28150. Ofiary złożyło 136 rodzin  /około 10% rodzin/ Wszystkim serdecznie dziękuję. Nie jest to kwota, z którą można rozpocząć malowanie. Będziemy musieli więc poczekać. Nie będę już ogłaszał dodatkowych zbiórek, bo prawdopodobnie mógłbym liczyć tylko na ofiary tych samych rodzin.

9. Parafianie rozpoczną roznosić opłatki do naszych domów. Bardzo proszę o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczam na druga turę płatności za termomodernizację budynku parafialnego. Do końca grudnia musimy zapłacić 477 180, w tym dotacja 270 287, a wkład własny 206 893. Będę więc wdzięczny za wszelkie ofiary.

10.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”. 

 

 

W tym tygodniu patronują nam (oprócz św. Mikołaja):

·         2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741),  z Zakonu Franciszkanów Konwentualnych;

·         4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego;

·                      - św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.

7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła;