1. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałki w intencji młodzieży. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania i ich rodziny. W środy w intencji dzieci naszej parafii – różaniec z udziałem dzieci.

2.  W przyszłą niedzielę poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii Św. na Mszy o 11.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00. W piątek zaś modlimy się o  wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Po porannej Mszy i nabożeństwie odwiedziny chorych. W sobotę zapraszamy natomiast po Eucharystii o godz. 8.00 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie Kół Różańcowych.

5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

6.  Posiadamy 20 darmowych biletów na projekcję filmu „Kurier” o Janie Nowaku-Jeziorańskim, która odbędzie się w najbliższy wtorek 1 października o godz. 18.00 w kinie Odeon w Koluszkach. Bilety te można także rezerwować na stronie internetowej naszekoluszki.pl

7. Przed przyszłotygodniową tacą gospodarczą informuję, że trwają prace przy termomodernizacji budynku parafialnego. W najbliższym czasie rozpocznie się pierwsza tura płatności, która wyniesie ok. 580 000 zł., w tym 205 000 z kasy parafialnej. Po wykonaniu tych przelewów będę informował o wielkości długu, który w następnych miesiącach jeszcze wzrośnie. Złożyliśmy w NFOŚ dokumenty wymagane do dofinansowania termomodernizacji budynku kościoła. Opłata za ich przygotowanie zostanie złożona po otrzymaniu dofinansowania. Wyniesie ona od 5 do 40 tysięcy złotych w zależności od wielkości dofinansowania. Teraz pozostaje nam czekać na rozpatrzenie naszego wniosku. Ofiary na malowanie kościoła możemy składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8,   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

·         1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

·         2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

·         4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

·         5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.