1. Zapowiedzi.

2.  Dziś zbiórka ofiar do skarbonki na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3.  W sobotę rozpoczynamy  Misje Miłosierdzia. O 17.15 gromadzimy się przed kościołem, by powitać nawiedzający wszystkie parafie archidiecezji obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. siostry Faustyny. Po powitaniu przez parafian Msza rozpoczynająca Misje. Zapraszamy asystę, kolejarzy do niesienia obrazu, służbę liturgiczną, scholę  i wszystkich parafian .                                                                                                                                                                    W dni powszednie nauki misyjne ze Mszą św. o godz. 9.00 i o 18.00. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i o 21.00 Apel Jasnogórski. W poniedziałek i wtorek o 11.30 spotkanie misyjne dla dzieci, w środę będzie dzień spowiedzi misyjnej.

4.  Po zakończeniu Misji ks. Piotr poda szczegóły przygotowań do I Komunii św. i do bierzmowania.

5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

·        16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań w połowie III w.

·        Św. Robert Bellarmin, bp i doktor Kościoła, św. Zygmunt Szczęsny Feliński, abp warszawski;

·        18 X – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością
i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;

·        20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;

·        21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym
i Nowym Testamentem;