1.Zapowiedzi

2. O godz. 16.30 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, za odmówienie której możemy dziś zyskać łaskę odpustu zupełnego. Rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia przeprowadzamy dzisiaj zbiórkę ofiar do skarbonki na dzieła Caritas.

3.  Jutro obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, a we wtorek – przeniesioną z 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.

4.  W środę rozpoczniemy maj, miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w tygodniu po Mszy Św. o 17.30, a w niedziele o 16.30 będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. 1 maja nabożeństwo zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła, na którą zapraszam asystę parafialną .

5.  W piątek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 12.15 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również w środę, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład w naszej Ojczyźnie.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, po nabożeństwie majowym do godz. 20.00. Ponieważ w   piątek wypada uroczystość, starszych i chorych parafian z Komunią Świętą odwiedzę w sobotę. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych.

8.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism „Niedziela” i „Przewodnik Katolicki” . Dzieci niech odbiorą w zakrystii zaprenumerowany „Mały Gość Niedzielny”.

9.  W sobotę 11 maja chcemy dokończyć ocieplanie stropu kościoła. Pozostały nam jeszcze  ściany nad bocznymi nawami oraz zakrystia i sąsiednie pomieszczenia gospodarcze. Materiał ocieplający otrzymaliśmy gratis od Firmy IMPA z Włocławka. Zapraszamy wszystkich chętnych do umieszczenia go na stropie bocznych naw i pomieszczeń gospodarczych. Żeby praca przebiegła sprawnie, potrzeba przynajmniej kilkanaście osób. Zapraszamy  11 maja na godz. 9.00.

10. W dniu 07.05.2019 r. (wtorek) o godz. 19:00 w domu parafialnym przy naszym kościele odbędzie się spotkanie, dla wszystkich osób, które chciałyby pomóc przy organizacji Marszu dla Życia i Rodziny oraz festynu rodzinnego. W tym roku Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy z kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP do naszej parafii, gdzie następnie odbędzie się Festyn Rodzinny, dlatego udział każdego, kto chciałby pomóc przy organizacji tego wydarzenia, które odbędzie się 16.06.2019 r. jest mile widziana.

·         29 IV – Św. Katarzyna Sieneńska – mistyczka, patronka Europy.

·         30 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.

·         2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, wybitny nauczyciel wiary i św. Zygmunt, król i męczennik;

·         4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków .