1.Zapowiedzi                              

2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną. 

3.     W Wielki Wtorek 16.04.2019 o godz. 18.00 zapraszamy na KONCERT PASYJNY „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” w wykonaniu aktora JERZEGO ZELNIKA i zespołu BALTIC NEOPOLIS ENSEMBLE. Szczegóły na plakacie w gablocie.  

4.  W środę o 15.00 spotkanie ministrantów przygotowujące liturgię kolejnych dni.                                                                                                                                                                                                                                                              

5. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji nazywanego „ciemnicą”. Adoracja potrwa do godz. 20.00.  Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Sław języku tajemnicę, za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny.

6. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich do udziału w liturgii Męki Pańskiej. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszej parafii liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc i przez Wielką Sobotę, aż do godz. 22.00. Adorację rozpoczniemy śpiewem trzech części gorzkich żali i nowenną do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy adoracyjnej wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18 a 60 rokiem życia, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze niech pamiętają tego dnia o nie jedzeniu pokarmów mięsnych. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę.

7. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 8.00 do godz. 13.00, a dla spóźnialskich dodatkowo o 15.00. W domach święcenie od 9.00, adresy tych miejsc prosimy zostawić w zakrystii.                            

8. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 22.00 i zakończy procesją rezurekcyjną, podczas której biciem dzwonów i radosnym śpiewem obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczyń na wodę święconą.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna [bez procesji] o godz. 8.00. Pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego. Podobnie w Poniedziałek Wielk.

10.  Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Polna, Lotnicza, Miodowa i Łąkowa – 365, Słowackiego – 310, Zagajnikowa i Brzezińska 51 – 405, ofiara bezimienna – 50.

11.  W ostatnim czasie otrzymałem następujące ofiary na inwestycje parafialne: od Kół Różańcowych – 600, od Odnowy w Duchu Św. – 100, od Koła Biblijnego – 100, bezimienne: 30, 50, 100, 120, 150, 3x200 i 500. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

12. W poniedziałek po Mszach świętych zapraszamy wszystkich chętnych do ustawienia Grobu Pańskiego i ciemnicy.                           

13. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” .