1.  Zapowiedzi.

2. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Przanowice – 320,  ulice: Piotrkowska – 665,  Wierzbowa w Żakowicach – 120,  Staszica, Harcerska i Żwirki – 612, Wyspiańskiego, Asnyka, Prusa, Gałczyńskiego, Czarneckiego, Tuwima, Okrzei i Krańcowa – 676, Krasickiego – 519, Brzezińska od świateł do lasu – 875,Jagiellońska – 335, Łódzka – 257, Natolińska – 575, Strzemińskiego – 10;

3. W piątą niedzielę Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, koncentrujemy się na przeżywaniu tajemnic krzyża. Zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

4. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim przez udział w kolejnych dniach rekolekcji, a w Wielkim Tygodniu  przez udział w nabożeństwach męki i Zmartwychwstania Pana. 

W Wielki Wtorek 16.04.2019 o godz. 18.00 zapraszamy na KONCERT PASYJNY „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” w wykonaniu aktora JERZEGO ZELNIKA i zespołu BALTIC NEOPOLIS ENSEMBLE                                                                                                                                                                                                                5. Przypominamy, że spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do wtorku według nast. porządku

      9*00  Msza z nauką dla dorosłych i młodzieży

     10*15  Nauka dla dzieci młodszych               

     12*15  Nauka dla dzieci starszych i gimnazjalistów

     18*00  Msza z nauką ogólną

We wtorek Sakrament Pokuty od 8.30 oraz od 17.00.

W środę  Msze dla dzieci i gimnazjalistów o 16.00 i 17.00 [zmiana godzin zamówionych intencji mszalnych]

Ofiary składane na tacę we wtorek, przeznaczamy dla ks. rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone nauki.

6. Dziś o godz. 16.30 spotkanie Kół Różańcowych, a o 17.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym i Msza Św.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień Męki Pana.  Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszami o godz. 9.30 i 11.00 pragniemy zorganizować procesję wokół świątyni – na poświęcenie palm zgromadzimy się przed świątynią. Natomiast młodzież zaproszona jest przez biskupów na doroczny Marsz dla Jezusa ulicami Łodzi. Ks. Piotr i pan Dawid zapraszają wszystkich chętnych na wyjazd.

8.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” .