1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów archidiecezji łódzkiej.

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty i w dzieła charytatywne. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Naszymi ofiarami możemy też dziś wspomóc leczenie chorego chłopca. Zbiórkę przeprowadza rodzina i przyjaciele.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 16.30

·        młodzież i dorosłych po Mszy o 17.30.

4. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

5. Przypominamy, że w środę rano zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do godz. 10.00. Wieczorem o 18.30 odbiór strojów komunijnych, o 19.15 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

6. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – zbiórka do skarbonki.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.