1.  Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii; w poniedziałek  28.01  ul. Zagajnikowa, 8 Marca i Chopina. Chcielibyśmy też odwiedzić rodziny, których nie zastaliśmy we wcześniej wyznaczonych terminach. Prosimy więc o zgłoszenie się osób, które życzą sobie odwiedzin kapłana i Bożego błogosławieństwa dla swojego domu.

2.  W najbliższy piątek po Mszy wieczornej zapraszamy chętnych do rozebrania żłóbka i choinek.

3. W sobotę 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w  naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i o 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otaczajmy więc naszą modlitwą osoby zakonne. Składane w to święto do puszki ofiary są przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych zakonów w naszej diecezji [klasztory sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi]. Ponieważ jednak nie wszyscy będziemy mogli być w tym dniu na Mszy św., to zbiórkę ofiar na ten cel przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.

4.  Panie z Parafialnego Koła Caritas rozprowadzają dziś i w sobotę świece gromniczne. Szukając środków finansowania działalności charytatywnej panie zapraszają do włączenia się w inicjatywę kart paliwowych Firmy Orlen Biznestank [oszczędzamy 10 gr na litrze, 1 gr na utrzymanie klasztorów klauzurowych w Polsce] z nadzieją, że zaoszczędzone pieniądze w całości lub w części ofiarujemy naszemu Kołu wręczając je co jakiś czas bądź osobiście paniom, bądź wpłacając je na nasze konto parafialne. Dziś panie prowadzą zapisy na te karty, wystarczy podać numer rejestracyjny samochodu oraz swe imię i nazwisko. Koszt wyrobienia takiej karty 1 zł.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

W tym tygodniu patronują nam:

·         28 I – św. Tomasz z Akwinu, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów Kościoła Katolickiego;

·         29 I – bł. Bolesława Lament, założycielka Misjonarek Św. Rodziny i św. Aniela Merici;

·         30 I – bł. Bronisław Markiewicz, założyciel zgromadzeń Michalitów;

·         31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów, wielki pedagog i apostoł młodzieży;

·         3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła ; tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji .

Wygląda na to, że korzystasz z funkcji blokowania reklam. Aby zmaksymalizować obszar w skrzynce odbiorczej, utwórz konto, aby uzyskać program Outlook bez reklam.

W tym tygodniu patronują nam:

·         30 I – bł. Bronisław Markiewicz, założyciel zgromadzeń Michalitów;