1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy ten czas, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

2.  W środy po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. Dziś o 16.00 spotkanie opłatkowe Kół Różańcowych.

4.  Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian.

Poniedziałek       14.01     Krasickiego, Hubala i Szaflarskiej;

Wtorek                15.01     Spacerowa, Kukuczki i Armii Krajowej z dwu stron do spotkania;

Środa            16.01    1 kapł. Staszica od torów,  2 kapł. Kopernika od torów i Harcerska do spotkania;

Czwartek             17.01     Brzezińska strona nieparzysta z dwu stron do spotkania;

Piątek                   18.01    1 kapł. Kasprowicza, Żwirki i Wigury, 2 kapł. Szymborskiej;

Sobota                 19.01      Akacjowa, Wspólna, Cicha, Wiśniowa, Zachodnia, Koluszkowska, Liliowa, Jaśminowa, Kasztanowa, Topolowa. Początek 1 kapł. Zachodnia, 2 kapł. Koluszkowska;

Poniedziałek         21.01 1 kapł. Jagiellońska i Kochanowskiego, 2 kapł. Próchnika;

Rozpoczęcie kolędy o godz. 9.00, pojazd prosimy na godz. 8.45. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieścimy go również na naszej parafialnej stronie internetowej.

5.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

W tym tygodniu patronują nam:

·         17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.

·         18 I – bł. Regina Protmann [1552-1613], reformatorka życia zakonnego z Warmii.

·         19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·         20 I – św. Fabian i Sebastian, męczennicy.