1. Jutro o godz. 17.30 podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary minionego roku podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

2. We wtorek, w Nowy Rok, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze według porządku niedzielnego.

3. W niedzielę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, Dzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Tacę przeznaczamy na rozwój misji świętych. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

4.  Tego dnia o godz. 11:30 w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach rozpocznie się uroczysta Eucharystia wraz z przedstawieniem jasełkowym wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach, po którym wyruszy Orszak Trzech Króli do naszego kościoła. Następnie po wspólnym kolędowaniu z udziałem naszej scholi Armia Pana organizatorzy zapraszają na ciepły bigos i herbatę przy ognisku tuż za kościołem przy domu parafialnym.

Przebrania kolędników mile widziane.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po modlitwie o powołania kapłańskie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00. W piątek zaś modlimy się o  wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc na Mszach o 8.00 i 17.00 Od rana po nabożeństwie odwiedziny chorych.  W sobotę po Mszy o 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny i parafian na następujących ulicach:

Poniedziałek 31.12     ul. Baczyńskiego, Przejazd i Ogrodowa,

Środa    02.01     ul. Rolnicza i Brzezińska nry parzyste od Rolniczej do przepustu burzowego,

Czwartek        03.01     Przanowice oraz Lisowice, Erazmów i Jeziorko,

Sobota            05.01      ul. Natolińska i Sienkiewicza,

Poniedziałek   07.01    ul. Brzezińska od nru 2 i 112 do spotkania.

Rozpoczęcie kolędy o godz. 9.00, pojazd prosimy na godz. 8.45.

Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieścimy go również na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         31 XII – św. Sylwester, papież [+335]

·         2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.