1.  W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszki wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.                                                                                                                                  2.  Przypominamy, że roraty – Msza o Maryi oczekującej na narodzenie swego Syna Zbawiciela Świata – w dni powszednie o godz. 6.45. Od poniedziałku do piątku jest wieczorem tylko jedna Msza Święta  o godz. 17.30. W soboty i niedziele o 17.00.

3.   Zachęcamy do nabycia świec Caritas i siana na stół Wieczerzy Wigilijnej.

4.   Przy wyjściu z kościoła możemy składać dary, produkty spożywcze i środki czystości na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy roznoszeniu opłatków: ul. Pruchnika i Kochanowskiego – 278, Dąbrowskiego – 25, Piotrkowska – 620, Wierzbowa w Żakowicach – 88, Chopina, Sienkiewicza i 8 Marca – 385,  Żeromskiego –170,  Brzezińska – 1200, Powstańców Wielkopolskich – 345,  Aleja ZHP – 30,  Plac Obrońców Warszawy – 40,  Wschodnia – 167,  Zwycięstwa – 280,  Hubala – 35, Szymborskiej – 654, Szaflarskiej – 330, Natolińska – 600, ul. Brzezińska od świateł do stacji i ul. 3 Maja – 794;

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

7.   Rekolekcje adwentowe w dniach 16, 17, 18 i 19 grudnia prowadził będzie ks. Andrzej Ścieszko, proboszcz parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi.

 

W tym tygodniu patronują nam:

·         11 XII – św. Damazy, papież;

·         13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

·         14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.