1. Codziennie nowenna przed uroczystością odpustową Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. Zapraszamy na Mszę o 17.30. Nowennę kończyć będziemy adoracją Najświętszego Sakramentu do 19.00.

2.  W poniedziałek o 20.00 na plebanii wybór alb i branie miary strojów komunijnych.

3. W środę przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, a w czwartek wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej, a więc i Pana Organisty, chóru parafialnego i scholi dziecięcej.

4.  W niedzielę obchodzimy Uroczystość Tytułu Naszej Świątyni  -  Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze według porządku niedzielnego, suma odpustowa o 12.15, na którą zapraszamy wszystkich jak najliczniej, a szczególnie asystę i przedstawicieli wszystkich grup parafialnych. Sumę sprawował będzie krajowy duszpasterz kolejarzy, ks. Ryszard Marciniak. Na wieczornej Mszy  o 17.00 uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum złożą uroczyste wyznanie wiary, kolejny krok w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wszystkie Msze św. będzie ubogacał śpiewem zespół ewangelizacyjny  z Gdańska. Na zakończenie po krótkim koncercie będzie można nabyć ich płyty. Na wszystkich Mszach będzie dawała swe świadectwo i potem kwestowała, siostra Szymona, niepokalanka z Jazłowca na Ukrainie.

5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” .

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

·         20XI – św. Rafał Kalinowski [1835-1907], jeden z przywódców powstania styczniowego, po katordze syberyjskiej odnowiciel zakonu karmelitów w Polsce;

·        22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

·        23 XI – św. Klemens, papież i męczennik i św. Kolumban, apostoł zachodniej Europy;

·         24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.

·         25 XI – św. Katarzyna Aleksandryjska;