1.  Zapowiedzi.

2. Dzisiaj obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Dzisiejsza taca natomiast  przeznaczona jest na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, którą odmawiamy każdego dnia po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

7.  W przyszłą niedzielę kolejne wybory samorządowe. Kościół zachęca do wzięcia w nich udziału i oddania głosu na tych, których chcielibyśmy widzieć jako rządzących naszą gminą, powiatem czy województwem.

8. Przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych, roczne i jednorazowe.

9. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej. Z sakramentu pokuty możemy w dni powszednie skorzystać przed Mszą o 17.00        10. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska;

·        16 X – św. Jadwiga Śląska;                      

·        17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;

·        18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;

·        19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik;

·        20 X – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich,

·        21 X – bł. Jakub Strzemię, arcybiskup halicko-lwowski, który odznaczał się wielkim nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej;