1. Zapowiedzi.

2. Koło różańcowe Św. Jadwigi złożyło na kościół ofiarę 500 zł. Bóg zapłać.

3. Przed kościołem zbiórka do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy jak co roku do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Będziemy wypraszać potrzebne łaski dla naszego miasta i jego mieszkańców.

5. W sobotę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

6. W sobotę wyrusza kolejna pielgrzymka autokarowa organizowana przez ks. Piotra. Zbiórka o 4.30.

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

8. 13 października jak co roku Koła Różańcowe pielgrzymują do sanktuarium Matki Bożej w Łasku. Zapisy i informacje u pana Jacka Arndta.

· 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;

· 26 IX - św. Kosma i Damian, męczennicy;

· 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

· 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
z rąk swego brata, poganina, patron Czech;

· 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.