1. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą.

2. 3 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym 2018/2019.

3. W środę zostanie przywieziony drugi transport ocieplenia na stropy kościoła. Potrzeba pomoc panów w rozładunku. Panowie, którzy będą mogli pomóc proszeni są do zgłoszenia się do zakrystii i pozostawienie telefonu do kontaktu u pana kościelnego.

4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00. W pierwszy piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30.

5. W sobotę, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00 i 17.00 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę: Śladami miejsc świętych po sankuariach: Warmii i Mazur: Gietrzwałd, Olsztyn, Olsztynek, Pola Grunwaldu, Lidzbark Warmiński, Stoczek Klasztorny, w terminie 29 – 30 września 2018r. Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie w kruchcie Kościoła. Informacje i zapisy: u Ks. Piotra – tylko do 09 września 2018. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

7. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „Idziemy”.

9. W przyszłą niedzielę 9 września na Mszy św. o godz. 11.00 - odbędzie się. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, a na Mszę o 12.15 zapraszamy tych , którzy z powodu wyjazdu lub pracy nie mogli poświęcić swych pojazdów przed wspomnieniem św. Krzysztofa.