1.Zapowiedzi.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę Centrum Studiów im. Św. Jana Pawła w Łodzi.

3. Pielgrzymi parafialnego wyjazdu wakacyjnego do Rygi, Tallinna i Helsinek ufundowali dla parafii zielony ornat. Serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Jutro, z racji 13 dnia miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po mszy świętej o godz. 17.30.

4. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, Święto. Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Msza święta o godzinie 9.30 w tą Uroczystość zostanie odprawiona w intencji dzieci objętych modlitwą Żywego Różańca – Rodziców za dzieci. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W parafii sąsiedniej trwają zapisy na koluszkowską pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Koluszkach organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na powitanie pielgrzymów w dniu 25 sierpnia 2018r. Szczegóły i zapisy w budynku OSP Koluszki przy ul. 11- listopada 39 w podwórku lub w kwiaciarni p. Agnieszki Ruty – codziennie w godzinach: 10.00 – 13.00 i 16.00 – 19.00 lub pod numerem telefonu umieszczonym na plakacie, który wywieszony został w gablocie ogłoszeń parafialnych.

6. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „Idziemy”.

8. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: · 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu; · 16 VIII – św. Stefan Węgierski i św. Roch; · 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit.