1.  Zapowiedzi.

2.  Dziś o godz. 16.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę natomiast, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00.

4. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy.

5.  Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy południowej. Wypominki południowe są przed godz. 17.00.

6.  Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

8.  Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę gospodarczą.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się 
w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;

·        9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;

·        10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;

·        11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą;  habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.

·        12 VIII – św. Joanna de Chantal, założycielka zakonu wizytek.