1.  Zapowiedzi.

2. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w środę, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

3.  W dniach od 27 sierpnia do 2 września wyjeżdżamy ze scholankami i ministrantami na wyjazd kończący wakacje. Bardzo proszę rodziców dzieci o wpłacanie całości należności za pobyt, ponieważ przed wyjazdem na rekolekcje dla małżeństw, które prowadzę na początku sierpnia, muszę zapłacić całość kosztów wynajęcia  ośrodka, do którego jedziemy.

4. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

godz. 17.00.

5.  Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

·         16 VII  – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

·         18 VII – bł. Szymon z Lipnicy [1437-1482], kapłan z zakonu bernardynów.

·         20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

·         21 VII – św. Wawrzyniec z Brindisi [1559-1619], kapłan i doktor Kościoła; i św. Apolinary, męczennik z II w.

·         22 VII – św. Maria Magdalena, pierwszy świadek Zmartwychwstania.