1.  Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.  Dziś o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 procesja eucharystyczna, gdyż przeżywamy oktawę Bożego Ciała, codziennie procesja ze śpiewem Litanii do Serca Jezusowego. Zakończenie oktawy w czwartek, ponieważ jest to pierwszy czwartek miesiąca, po procesji adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . Cały czerwiec oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy o godz. 17.30, w niedziele o 16.30.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu także będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte o 17.00 i 17.30. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny, Msze o 8.00 i 17.00. Z ta Mszą łączymy modlitwy o uzdrowienie.

6.  Parafialny Zespół Caritas organizuje dwie pielgrzymki: 1 lipca  na odpust do Misjonarek Krwi Chrystusa w Rawie Mazowieckiej i 6 lipca na ogólnopolską pielgrzymkę osób chorych, starszych i niepełnosprawnych na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach.

7.    Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

·         5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

·         6  VI – bł. Maria Karłowska [1865-1935], założycielka sióstr Pasterek.

·         8  VI – św. Jadwiga Królowa [1374-1399].

·         9  VI – św. Efrem [306-373], wielki poeta ormiański i doktor Kościoła.

·         10 VI – bł. Bogumił, arcybiskup gnieźnieński, a potem pustelnik w okolicach Uniejowa.