1. Zapowiedzi.

2.  Juto po Mszy o 17.30 spotkanie Parafialnego Koła Caritas.

3. We wtorek rozpoczniemy maj, miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w tygodniu po Mszy Św. o 17.30, a w niedziele o 16.30 będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. 1 maja nabożeństwo zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła, na którą zapraszam asystę parafialną . Dzieci, które będą chciały wziąć udział w konkursie na największego czciciela Maryi, otrzymają wyklejankę z kalendarzem świąt maryjnych. Dla najgorliwszych czcicieli będą nagrody na koniec miesiąca.

4.  W czwartek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 12.15 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny, po czym nastąpi przemarsz pod pomnik Orła Białego. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również w środę, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład w naszej Ojczyźnie.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary .

·         4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków .

·         6 V -  Święto Apostołów Filipa i Jakuba.