1.  Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii.

Poniedziałek 22.01 ks. prob. ul. Powstańców Wielkopolskich, Obrońców Warszawy i Aleja ZHP,   ks. Piotr Szaflarskiej [d. Sawickiej];

Wtorek 23.01  ul. Zwycięstwa i Szymborskiej z dwu stron do spotkania;

Sobota 27.01 ulice Spacerowa, Pileckiego, Świerkowa, Jodłowa, Wierzbowa w Koluszkach, Kwiatowa, Magnoliowa, Klonowa, Topolowa i Lipowa do ul. Zachodniej. Początek 1 kapł. Spacerowa, 2 kapł. Kwiatowa.

Rozpoczęcie kolędy o godz. 9.00, pojazd prosimy na godz. 8.45. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieścimy go również na naszej parafialnej stronie internetowej.

2.  W piątek 26 stycznia ks. proboszcz obchodzić będzie 32 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Msze święte dziękczynne zamówione przez Wspólnotę Margaretek i przez Koła Różańcowe odprawione będą 24 stycznia o 17.30 i 28 stycznia o 9.30. Zapraszamy na te Msze wszystkich parafian.

3. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

·         22  I – św. Wincenty męczennik i św. Wincenty Pallotti;

·         24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej ;

·         25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

·         22  I – św. Wincenty męczennik i św. Wincenty Pallotti;

·         26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę ;

·         27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński oraz św. Aniela Merici;

·         28 I – św. Tomasz z Akwinu, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów Kościoła Katolickiego;