1. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do południa będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie. Nie ma Mszy o 17.00. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00.

2. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Zachowajmy dobre tradycje związane z tym dniem.

3. Jutro, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień świąt, we wtorek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. W tym dniu podamy porządek wizyty duszpasterskiej – kolędy.

4. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili na każdej Mszy św. przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo .       7. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas Mszy o godz. 17.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

5.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

·         26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.

·         27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.

·         28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.