1. We wtorek kończymy nabożeństwa różańcowe. Modlitwę różańcową odmawiajmy jednak i w kolejne dni roku, tak jak prosi nas o to Matka Boża  w swoich objawieniach.                       2. W środę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Będziemy sprawować Eucharystię o godz. 8.00 i 9.30. O godz. 12.00 na cmentarzu Msza św. w kaplicy, a po niej procesja z wypominkami jednorazowymi.

3. W czwartek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. W naszym kościele Msze Święte o 8.00 i 17.00 z wypominkami jednorazowymi. Jest to 1 czwartek miesiąca. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, od wieczornych wypominków do 20.00.

4.  W 1 piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 8.00 i 17.30. Od rana odwiedziny chorych, spowiedź przed Mszami św.

5.  W 1 sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 8.00.

6.  Można ciągle zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych zmarłych.

7. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

8.  Dziś i 1 listopada na cmentarzach naszej archidiecezji będzie miała miejsce zbiórka ofiar na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

9.  W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu, taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać.

10.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” .

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        3 XI – św. Marcin de Torres, peruwiański dominikanin, mistyk i opiekun chorych;

·        4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).