1. Zapowiedzi.

2.  Składam serdeczne podziękowanie paniom sprzątającym kościół za ufundowanie nowego kompletu obrusów na ołtarz. Bóg zapłać!.

3.  W czwartek o godz. 15.00 zapraszamy jak co roku do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Będziemy wypraszać potrzebne łaski dla naszego miasta i jego mieszkańców. Miejsca modlitwy w naszej parafii, te same co w ubiegłych latach, wywieszone są w gablocie. Zapraszamy wszystkich do modlitwy.

4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

5.  W sobotę wyrusza kolejna pielgrzymka autokarowa organizowana przez ks. Piotra. Zbiórka o 5.00, wyjazd o 5.15.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału
w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. W tę niedzielę o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe, a po Mszy o 17.00 zapraszam przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot parafialnych na spotkanie organizacyjne Różańca do granic i procesji fatimskiej kończącej obchody 100-lecia objawień w Fatimie.  W dni powszednie nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc po Mszy o  godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

7. W sobotę 6 października chcemy włączyć się w Różaniec do Granic, ogólnopolską modlitwę w intencji Ojczyzny. Rozpoczniemy ją o 12.00 Mszą Św., po czym przed Najświętszym Sakramentem odmówimy cztery części różańca. Adoracja Pana Jezusa trwać będzie do godz. 15.30. Różańca po Mszy wieczornej w tym dniu już nie będzie.

8.  13 października zakończymy obchody Roku Fatimskiego procesją ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy Mszą o 17.00 w naszym kościele, w procesji pójdziemy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie zakończymy ją litanią do Matki Bożej i uroczystym błogosławieństwem. Uroczystości tej przewodniczył będzie ks. Paweł Kutynia, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

·         25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;

·         26   IX -  św. Kosma i Damian, męczennicy;

·         27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

·         28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
z rąk swego brata, poganina, patron Czech;

·         30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.