1.  Zapowiedzi.

2.  Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

4.  Dziś po Mszy o 17.00 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przed wyjazdem  na wakacyjne.                                                                                                                                    5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych.

6  .  W wakacje kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

8.  W przyszłą niedzielę na Mszę o 11.00 zapraszamy tych , którzy z powodu wyjazdu lub pracy nie mogli poświęcić swych pojazdów.

Jest to pierwsza niedziela miesiąca i taca gospodarcza. W poprzednim miesiącu na chórze założony został podest pod organy, dzięki czemu pan organista znów widzi, co się dzieje przy ołtarzu. Koszt – 4500 zł. Z Powiatowego Nadzoru Budowlanego otrzymaliśmy zezwolenie na podjęcie prac budowlanych w kościele. Zatrudniony został nowy kierownik budowy i w niedługim czasie podjęte zostaną prace nakazane nam przez Inspektorat. Wypłaciłem pani architekt należność za projekt zamienny budynku kościoła – 12500 zł. Taca gosp. miesiąc temu wyniosła 4750 zł, za którą składam serdeczne Bóg zapłać. Zadłużenie parafii wynosi w tej chwili 89 tysięcy zł.

Poniedziałek  –  św. Ignacy Loyola, założyciel zakonu jezuitów;

·        Wtorek – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów;

·        Środa -  św. Euzebiusz z Vercelli;

·        Piątek – św., Jan Maria Vianney, patron proboszczów, który przez swoją ascezę
i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.