1.  Zapowiedzi.

2 Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.

3. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar wcielenia
i odkupienia. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele po 17.00 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

5. Jutro drugi dzień Pięćdziesiątnicy, Święto Maryi Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 i 17.00. Rozpoczyna się biały tydzień dzieci komunijnych.

6. W środę pielgrzymka dzieci komunijnych. Zbiórka o 7.50 przed kościołem na ul. Słowackiego. Wyjazd o 8.00.  Natomiast w parafii o 19.00 spotkanie organizacyjne przed Festynem Rodzinnym 25 czerwca.

7. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte o godz. 17.00 i 17.30.

8. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przypominamy, że ołtarze ubierane są przez grupy parafialne we współpracy z właścicielami posesji, przy których ołtarze są umiejscowione:

I   Krąg Biblijny

II  Odnowa w Duchu Świętym

III Młodzież i ministranci wraz z rodzicami

IV Koła Różańcowe

Z powodu remontu ulicy Brzezińskiej, trasa procesji ulegnie zmianie. Szczegóły za tydzień.

9.  W sobotę o godz. 8.00 Msza św. za księdza Piotra w 16 rocznicę święceń kapłańskich.

10.  W przyszłą niedzielę dzieci klas 3 C i D będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. na Mszy o godz. 11.00. Zbiórka przed kościołem o 10.40. W związku z tym Msza południowa będzie o godz. 12.30. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i pozostałej rodziny w sobotę o godz. 9.45, poprzedzona odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych – dzieci przynoszą świece.

11. Już teraz informujemy, że w wakacje w niedziele nie będzie Mszy o 12.15, a w tygodniu kancelaria czynna będzie o godz. 18.15.

12.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

13.  Pragniemy poinformować wszystkich o sukcesach naszych młodych parafian. Piotr Kabat został po raz drugi zwycięzcą konkursu biblijnego „Słuchać Pana”. Bartosz Kurgiel został laureatem, a Weronika Gutowska i Weronika Jóźwik finalistkami ogólnopolskiego konkursu „Papież – Słowianin”. Gratulujemy.