.Zapowiedzi.

2. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie Caritas.

3. We wtorek o godz. 18.15 próba dzieci komunijnych z klas A i B.

4.  W przyszłą niedzielę dzieci klas 3 A i B będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. na Mszy o godz. 11.00. Zbiórka przed kościołem o 10.40. W związku z tym Msza południowa będzie o godz. 12.30. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i pozostałej rodziny w sobotę o godz.9.45, poprzedzona odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych – dzieci przynoszą świece.

5.   W poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. przy kapliczce w Erazmowie, a w środę,  w ostatni dzień maja, w święto Nawiedzenia NMP, o godz. 19.00 przy kapliczce w Przanowicach.

6.  Serdecznie zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane podobnie jak nabożeństwa majowe.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W czwartek o godz. 17.30 Msza święta w intencji  ks. Marka, poprzedniego wikariusza, w 17 rocznicę jego święceń.

8. Już teraz informujemy, że w wakacje w niedziele nie będzie Mszy południowej, a w tygodniu kancelaria czynna będzie o godz. 18.15.

9.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

10.  Przed pierwszą niedzielą miesiąca i przed tacą gospodarczą pragnę poinformować, że w okresie wiosennym założyliśmy ozdobną balustradę na chórze – jej koszt – 20000 zł. Zakrystia otrzymała nowe meble – koszt 14000 zł. W najbliższym czasie położymy podłogę pod częścią ławek. W dalszym ciągu czekamy na pozwolenie z Nadzoru Budowlanego na podjęcie dalszych prac wykończeniowych w kościele.

11.  W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych.