1. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje – tradycyjne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim, które wypada w czwartek, choć jego liturgiczny obchód przeniesiony został na następną niedzielę. Nabożeństwa majowe śpiewać będziemy przy krzyżu z modlitwami o urodzaje.

2.  W poniedziałek o 18.30 próba generalna przed bierzmowaniem i spowiedź kandydatów.

3.  We wtorek sakrament bierzmowania udzielony będzie przez bpa Marka Marczaka o godz. 17.30. Zbiórka kandydatów ze świadkami o 17.10. Nie będzie Mszy o 17.00. Nabożeństwo majowe będziemy śpiewać po Mszy o godz. 8.00 rano.

4.  Dzieci komunijne spotykają się według harmonogramu.

5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI, 24 maja, w liturgiczne wspomnienie Maryi jako  Wspomożycielki wiernych, modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Od piątku nowenna przed zesłaniem Ducha Świętego.

7.  Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę o 9.00.

8.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.