1.  Zapowiedzi przedślubne.

2. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszki można wrzucać ofiary na ten cel.

3.  Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 16.30

·        młodzież i dorosłych po Mszy o 17.30.

4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, całym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Rodzice i Wychowawcy z większą troską niech spojrzą w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

5.  W poniedziałek po Mszy św. na plebanii warsztaty przygotowujące do bierzmowania dla klas trzecich gimnazjum.

5. Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, panie, które to zawsze czyniły, będą zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Prosimy o serdeczne przyjęcie ich w swoich rodzinach.

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”

7. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał prowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.