1.  Zapowiedzi przedślubne.

2.  Dziś przed kościołem zbiórka do puszki na działalność charytatywną naszej łódzkiej Caritas.

3. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

4. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 16.30

·        młodzież i dorosłych po Mszy o 17.30.

5. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

6. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele
i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

7. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 2 kwietnia. Prowadził je będzie ks. Marcin Wojtasik, odpowiedzialny za katechezę w naszej archidiecezji. W ramach rekolekcji parafialnych odbędą się też rekolekcje szkolne dla dzieci, gimnazjalistów i młodzieży.

8. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci będą stać ze skarbonką. Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej archidiecezji.

9. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.