1. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla i Metodego, patronów Europy jest ono Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Tego samego dnia mamy wspomnienie św. Walentego, kapłana rzymskiego i męczennika z 269 roku. Dziś powszechnie obchodzone jest jako – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt. Narzeczonym przygotowującym się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przypominamy, że w naszej parafii katecheza dla nich rozpocznie się po Wielkanocy.

2. Ponieważ wiele osób słucha ogłoszeń, a ich nie słyszy, przypominamy że od początku tego roku Msze św. we wszystkie soboty odprawiamy o godz. 8.00 i 17.00. Także wtedy, gdy intencje mszalne przyjęte były pół godziny później.

3. Bardzo prosimy rodziców dziewczynek, które śpiewały w scholi, a obecnie z tego zrezygnowały, o zwrot ozdobnych pelerynek dla schowanek. Zostały one ufundowane przez naszych parafian dla dziewcząt śpiewających i nie powinny być przetrzymywane jako – co? – pamiątka?, ozdoba?.  Schola dziecięca nam się rozrasta i dziewczętom brakuje tych pelerynek, a my nie chcemy nadużywać hojności ich ofiarodawców.

4.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.