1.Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Pragniemy Wam wszystkim podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczymy na wydatki związane z odbiorem technicznym kościoła.

2.  W najbliższy czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w  naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i o 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. O 17.00 poświęcenie świec dzieci komunijnych. Po tej Mszy zapraszamy chętnych do rozebrania żłóbka i choinek. W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otaczajmy więc naszą modlitwą osoby zakonne. Składane w to święto do puszki ofiary są przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych zakonów w naszej diecezji [klasztory sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi]. Ponieważ jednak nie wszyscy będziemy mogli być w tym dniu na Mszy św., to zbiórkę ofiar na ten cel przeprowadzamy w przyszłą niedzielę.

3. W piątek, 3 lutego, we wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.00 odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się o świętość kapłanów i o powołania do kapłaństwa. W piątek Msze o 8.00 i 17.00. Po Mszy o godz. 8.00 odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Okazja do spowiedzi świętej rano i od godz. 16.30. Po Mszy o 8.00  nabożeństwo ku czci Bożego Serca.   W sobotę zapraszamy natomiast po Eucharystii o godz. 8.00 na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);

3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła ; tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz