1.  Dziś o16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe.

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Z pomocą spieszą wspólnoty Anonimowych Alkoholików „Iskierka” i „Jest sposób”, które spotykają się w poniedziałki i piątki o godz. 19.00. Nie pozwólmy też, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

3.  W kruchcie kościoła do wystawionego kosza możemy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin. Panie rozprowadzają także świece Caritasu na stół Wieczerzy Wigilijnej, a młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, siano na stół wigilijny.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami!, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.45.

6.  Od poniedziałku do piątku przed Wigilią po południu odprawiana będzie tylko jedna Msza Święta  o godz. 17.30. Dostosowujemy się w ten sposób do dekretu ks. arcybiskupa, który nakazał, by w parafii w dni powszednie było tyle Mszy, ilu w niej posługuje kapłanów. Godz. 17.30, by w dni, w które w adwencie będziemy sami [spowiedzi adwentowe], po zakończeniu dyżuru można było usiąść do konfesjonału.

7. We wtorek, 6 grudnia, czcimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, sieroty, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

8. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 6.45 i 17.30.  Parafia sąsiednia obchodzi odpust parafialny poprzedzony dniem spowiedzi w środę, w której będziemy pomagać. Z tego powodu w środę nie będzie czynna kancelaria.

9.  Mieszkańcom ul. Zadajnikowej bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy roznoszeniu opłatków w wys. 405 zł, a wam wszystkim za dzisiejszą tacę gospodarczą. Ciągle jeszcze mieszkańcy 11 ulic nie mają opłatków. Zapraszamy do rozniesienia ich dla swojej rodziny oraz dla wszystkich sąsiadów.

10.  We wtorek o godz. 18.30 drugie spotkanie małżeństw myślących o stworzeniu kręgu Domowego Kościoła  w naszej parafii. Gdyby jeszcze jakieś małżeństwa wahały się, to serdecznie zapraszamy.

11.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

12.  Rekolekcje adwentowe w dniach 18,19 i 20 grudnia prowadził będzie ks. salezjanin

z sanktuarium maryjnego w Różanymstoku.

PROGRAM   REKOLEKCJI   ADWENTOWYCH

Niedziela, 18 grudnia

8.00  Msza z nauką ogólną

9.30  Msza z nauką ogólną

11.00  Msza dla dzieci

12.15  Msza z nauką ogólną

20.00  Modlitwa o uzdrowienie ciała i duszy

Poniedziałek, 19 grudnia

10.00  Msza z nauką ogólną. Udzielenie sakramentu namaszczenia chorych osobom chorym.  Po Mszy odwiedziny chorych w domach.

16.00  Msza dla dzieci

18.00  Msza z nauką ogólną