1. Jak pisze do nas ks. arcybiskup, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jak Apostołów, tak wszystkich nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

3. W Adwencie, w dni powszednie, celebrujemy jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Na prośbę rodziców dzieci, które w ubiegłym roku spóźniały się do szkoły, Roraty odprawiać będziemy o godz. 6.45. Może być na początku trochę zamieszania, szkoda, że rodzice nie zgłosili tej potrzeby wcześniej, ale dobro duchowe dzieci stoi na pierwszym miejscu. W blasku światła lampionów i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą są już do nabycia w naszym kościele. Przy wyjściu z kościoła do wystawionego kosza będziemy mogli składać dary – produkty żywnościowe i środki czystości na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin.

4.  Młodzież KSM naszej parafii przygotowuje siano na stół wigilijny. Rozprowadzać je będzie w następne niedziele.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, od godz. 18.00 do 20.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej o godz. 6.45 i 17.00. O rana odwiedziny chorych. W pierwszą sobotę, w dzień misyjny, w modlitwach Matce Najświętszej polecajmy dzieła misyjne. Już w ten sposób – poprzez to modlitewne wsparcie – stajemy się świadkami Chrystusa i przyczyniamy się do szerzenia królestwa Bożego w świecie.

6. Przed tacą gospodarczą informuję, że zamontowane zostało ogrzewanie kościoła i działa. Nie wypłaciłem jeszcze wszystkich należności , ponieważ nie wszystkie prace zostały już skończone, więc o całościowym koszcie tej inwestycji poinformuję następnym razem. w tym tygodniu wypłaciłem stolarzowi 5000 zl na zakup drewna modrzewiowego na barierkę na chórze. zostanie ona zaøoæona , gdy dostaniemy na to pozwolenie nadzoru budowlanego.

7.Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ostatnio przy okazji rozprowadzania opłatków wigilijnych z następujących ulic: Krańcowa, Wyspiańskiego, Asnyka, Prusa, Gałczyńskiego, Tuwima, Okrzei i Czarneckiego – 480 zł, Brzezińska od stacji do świateł – 210.
8.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” i papieskiego miesięcznika „Osservatore Romano

W tym tygodniu patronują nam:

-30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);

-2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne);

-3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).