1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

3. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, a we wtorek wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej, a więc i Pana Organisty, chóru parafialnego i scholi dziecięcej.

4.  W piątek obchodzimy w naszej parafii Uroczystość Tytułu Naszej Świątyni  -  Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze o godz. 8.00 i suma odpustowa o 18.00. [Ponieważ po raz pierwszy odpust parafialny przeżywać będziemy w samo wspomnienie św. Katarzyny, bardzo proszę o uwagi na przyszłość co do godziny Mszy porannej  -  może bardziej odpowiadałaby Msza o 7.00 i dodatkowo Msza przed południem, około 10.00 lub 11.00 ?]

5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu. Hasłem nowego roku liturgicznego będą słowa Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Jesteśmy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży. Od następnego poniedziałku Msza Święta Roratnia o godz. 7.00.

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

7.  Serdecznie dziękujemy mieszkańcom kolejnych ulic za ofiary składane w minionych tygodniach przy roznoszeniu opłatków wigilijnych: ulice  Miodowa – 147,  Harcerska – 60,  Krasickiego – 432. Bóg zapłać.

·        22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

·         24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.