1.  Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed świątynią zbiórka ofiar do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku.

2.  Można jeszcze zamawiać wypominki za naszych zmarłych.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym. W naszej parafii chcemy tego dnia w sposób szczególny modlić się za kolejarzy, których opiekunką jest św. Katarzyna Aleksandryjska, patronka naszej parafii. Zapraszamy na Mszę o 12.15. Po niej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, poczym procesja wokół kościoła, na którą zapraszamy asystę i przedstawicieli wszystkich grup parafialnych. Już teraz zapraszamy także asystę i wszystkich parafian na Odpust Św. Katarzyny w piątek 25 listopada. Suma odpustowa o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Będziemy osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas. Przypominamy słowa ks. Arcybiskupa:
Do istoty Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana należy wyznanie z wiarą Jego panowania. Powinno być ono poprzedzone osobistym i narodowym rachunkiem sumienia, który jest niezbędnym początkiem każdego nawrócenia. Dlatego też gorąco zachęcam, aby piątek 18 listopada br. w Archidiecezji Łódzkiej był dniem pokuty i postu tak, jak to czynimy w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Niech podjęte umartwienie przysposobi nasze serca na szerokie otwarcie drzwi Jezusowi i oddanie Mu swego życia. Już dziś proszę Was wszystkich, a zwłaszcza chorych i cierpiących o modlitwę w intencji duchowej przemiany naszego polskiego narodu, który w Jubileuszowym Akcie odnowi swoje przymierze chrzcielne i zawierzy się Bożemu Miłosierdziu.

5.  W przyszłą niedzielę przed Uroczystością Św. Katarzyny zapraszamy na spektakl Polskiego Teatru Historii " CHRZEST 966. ŹRÓDŁO" na godz. 18.00 w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Wcześniej o 17.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania wszystkich trzech klas. Na Mszy o 17.00 klasy trzecie gimnazjum złożą uroczyste wyznanie wiary.

6. Dzień wcześniej, w sobotę wyjeżdżamy do Krakowa Łagiewnik na uroczystość ogólnopolską ku czci Chrystusa Króla. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przed Kościołem. Zapisy prowadzi pani Zofia Wilk. Jest jeszcze 12 miejsc wolnych. Zapraszamy. Koszt wyjazdu – 50 zł.

7.  Serdecznie dziękujemy mieszkańcom kolejnych ulic za ofiary składane w minionych tygodniach przy roznoszeniu opłatków wigilijnych: ulice  Słowackiego – 435,  Ogrodowa – 30,  Hanki Sawickiej – 320,  Teatralna – 215,  Żeromskiego – 280,  Brzezińska – 900,  Gwardii Ludowej – 666, Powstańców Wielkopolskich – 360,  Aleja ZHP – 35,  Plac Obrońców Warszawy – 40,  Zubrzyckiego – 175,  Zwycięstwa – 350,  Hubala – 64,

·        17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;

·        18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;

·        19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.